Cilat janë përfitimet shëndetësore të domateve?

Cilat janë përfitimet shëndetësore të domateve?
8 Aug 2023

Duket sikur nuk ka fund për atë që mund të bëni me domatet. Ato gjenden kudo brenda dhe në ushqimin tonë, nga salca në spageti dhe salsa e hedhur në patate të skuqura deri te keçapi që pikon nga patatet e skuqura. Dhe sigurisht, një pjesë e domosdoshme e çdo sallate.

 

“Unë mendoj se domatet janë më të gjithanshme nga të gjitha frutat dhe perimet,” thotë dietologia e regjistruar Lara Whitson, RD, LD. “Ato janë gjithashtu të pasura me antioksidantë dhe lëndë ushqyese të tjera, kështu që ka disa përfitime reale për të ngrënë domate.”

 

Një frut që shpesh quhet gabimisht (dhe përgatitet si) një perime, domatet ofrojnë fibra, vitaminë C, kalium, folate dhe më shumë. Dhe ngjyra e kuqe e ndezur e një domateje të pjekur nuk është vetëm një festë për sytë. Ngjyra vjen nga likopeni (duke i dhënë domateve pigmentin e tyre të kuq) dhe beta-karoten (që kontribuon në shkëlqimin e portokallit), dy antioksidantë përgjegjës për disa nga përfitimet shëndetësore të domates.

A janë domatet të shëndetshme?

 

Një domate e papërpunuar e mesme ofron:

23 kalori.

5 gram karbohidrate.

1 gram proteina.

Më pak se një gram yndyrë.

1.5 gram fibra.

17 gram vitaminë C (19% e vlerës ditore, ose DV, e rekomanduar për të rriturit).

10 mikrogramë vitaminë K (8% DV).

296 miligramë kalium (6% DV).

19 mikrogram folat (5% DV).

Vini re se vlerat ushqyese ndryshojnë në varësi të faktit nëse po hani domate të gjalla, të lëngshme, në salcë apo forma të tjera. Etiketa e të ushqyerit do t’ju tregojë se cilat lëndë ushqyese po merrni për porcion.

 

Whiston shpjegon se çfarë mund të bëjnë domatet për shëndetin tuaj:

  1. Ulja e rrezikut të sëmundjeve të zemrës dhe kolesterolit

 

Sëmundjet e zemrës janë shkaku kryesor i vdekjeve në SHBA dhe në mbarë botën. Por studiuesit kanë zbuluar se një dietë që përfshin domate, të cilat janë të pasura me likopen, ndihmon në uljen e këtij rreziku. Një rishikim i 25 provave të mëparshme zbuloi se nivelet e larta të likopenit në gjak reduktonin rrezikun e sëmundjeve të zemrës me 14%

Është interesante se mënyra se si përgatiten domatet mund të ndikojë në nivelin e vlerave të shëndetshme që merr trupi juaj. I njëjti rishikim i hulumtimit krahasoi efektet e të ngrënit në shëndetin e zemrës:

 

Domate të papërpunuara.

Salce domatesh.

Salcë domate me vaj ulliri.

 

Ndërsa të tre format e domates ulnin kolesterolin dhe inflamacionin, ata që hanin salcë domate me vaj ulliri kishin ndryshimin më të madh pozitiv në numrin e shëndetit të zemrës. “Studiuesit mendojnë se kjo është për shkak se vaji i ullirit ndihmon trupin tuaj të thithë më shumë likopen”, thotë Whitson.

 

Domatet janë gjithashtu të mira për nivelin tuaj të kolesterolit. Në një studim të vogël me 15 persona, pjesëmarrësit pinin lëng domate (çdo sasi) katër ditë në javë për dy muaj. Në fund të dy muajve, pjesëmarrësit kishin kolesterol më të ulët LDL (“i keq”) dhe kolesterol më të lartë HDL (“i mirë”) sesa kur filloi studimi.

  1. Rrezik më i ulët i kancerit

 

Disa studime sugjerojnë se njerëzit që hanë më shumë domate kanë një rrezik më të ulët të kancerit të mushkërive, prostatës dhe stomakut.

 

Studiuesit besojnë se likopeni dhe beta-karotina në domate reduktojnë rrezikun e kancerit. Këta dy antioksidantë kanë demonstruar veti antikancerogjene në studimet e epruvetës duke përdorur qeliza. “Por është e vështirë të dihet me siguri derisa të kemi studime njerëzore në shkallë të plotë,” paralajmëron Whitson.

  1. Rritja e imunitetit

 

“Ndërsa hulumtimi është i përzier nëse vitamina C mund të parandalojë ftohjet, ne e dimë se kjo vitaminë është thelbësore për të ndihmuar sistemin tuaj imunitar të funksionojë mirë”, thotë Whitson.

Një filxhan me lëng domate ofron 45 miligramë vitaminë C – rreth 75% të nevojave ditore të një të rrituri. Një antioksidant i fuqishëm, vitamina C ndihmon në rritjen e qelizave imune të trupit tuaj që luftojnë infeksionin dhe parandalojnë dëmtimin e radikaleve të lira në qelizat tuaja të shëndetshme.

  1. Përmirësoni lëvizshmërinë e spermës

 

Steriliteti tek meshkujt dhe tek njerëzit e caktuar meshkuj në lindje (AMAB) mund të jetë për shkak të disa çështjeve, duke përfshirë:

 

Sëmundjet gjenetike.

Mosbalancimi i hormoneve.

Lëndimi i testiseve.

Numri i ulët i spermës.

Medikamente dhe trajtime të kancerit.

Abuzim me substanca.

 

Ndërsa domatet nuk do të ndikojnë në shumicën e këtyre problemeve, ato mund të ndihmojnë me një çështje: Lëvizshmërinë e spermës, që është se sa mirë mund të notojë sperma. Nëse sperma nuk mund të lëvizë në mënyrë efikase drejt vezës, fekondimi nuk mund të ndodhë.

Në një studim të vogël, 44 burra dhe njerëz AMAB që kishin infertilitet u ndanë në tre grupe:

 

Një grup (grupi i kontrollit) nuk bëri asgjë.

Një grup pinte 7 ons lëng domate në ditë për 12 javë.

Një grup mori një kapsulë antioksiduese.

 

Studiuesit zbuluan se grupi i lëngut të domates tregoi lëvizshmëri të përmirësuar të spermës, që është një shenjë e pjellorisë më të mirë. Grupi i kapsulave antioksidante nuk tregoi shenja të pjellorisë së përmirësuar.

  1. Mbron nga djegiet nga dielli

 

Domatet nuk janë të mira vetëm për brendësinë tuaj – ato i bëjnë dobi edhe lëkurës suaj. Një studim zbuloi se njerëzit që hanin 40 gram pastë domate me vaj ulliri çdo ditë për 10 javë, kishin 40% më pak djegie nga dielli. Studiuesit besojnë se kjo mbrojtje ultraviolet (UV) është për shkak të likopenit në domate.

Zgjedhja dhe përgatitja e domateve

 

Ju mund të keni parë disa lloje të ndryshme domatesh, si qershi, biftek, Rome. Ka qindra lloje domatesh, të njohura si kultivarë.

 

Studiuesit nuk dinë shumë për vetitë e ndryshme ushqyese ose përfitimet shëndetësore të kultivarëve individualë, por ndiqni këto këshilla të përgjithshme për zgjedhjen dhe ngrënien e domateve:

 

Kërkoni të kuqe: Nëse jeni duke kërkuar për përmbajtjen e likopenit, zgjidhni domatet më të kuqe.

Shtoni vaj ulliri: Për të rritur aftësinë e trupit tuaj për të absorbuar likopenin, përfshini vaj ulliri në salcën tuaj të domates.

Qëndroni lokal: Për shijen më të mirë, zgjidhni domate të rritura në vend sepse procesi i pjekjes komerciale ndikon negativisht në shijen.

Leave a comment

X